۲۹ طرح کلان ملی فناوری در صنعت حمل‌ونقل حمایت شد

  • نویسنده:

فوتاب

  • دسته بندی مطلب:
  • تاریخ انتشار:

بهمن ۱۰, ۱۴۰۰

  • اشتراک گذاری:
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

با توجه به اهمیت بالای صنعت حمل‌ونقل، ۲۴۶ میلیارد تومان برای حمایت از ۲۹ طرح این حوزه در نظر گرفته شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، بی‌شک صنعت حمل‌ونقل، یکی از اجزاء مهم در پازل رشد و توسعه اقتصادی محسوب می‌شود. این بخش دربرگیرنده فعالیت‌هایی است که به شکلی گسترده، در تمامی زمینه‌های تولید، توزیع و مصرف کالا و خدمات جریان دارد.

صنعت حمل‌ونقل با اقسام مختلف زمینی، دریایی و هوایی، به‌دلیل نقش زیربنایی خود، تاثیر فراوانی بر فرآیند رشد اقتصادی و پیشرفت کشورها دارد و در عین حال بدیهی است که این صنعت همگام با گسترش فناوری‌های مختلف در دنیا، نیازمند توسعه و نوآوری است.

به دلیل همین ضرورت، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تلاش می‌کند راه را برای ورود به حوزه حمل‌ونقل پیشرفته با ایجاد بستری برای به کار بستن قابلیت‌های فناورانه در نقاط کلیدی این صنعت هموار کند.

سهم ۱۰۲ میلیارد تومانی معاونت علمی

مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری با هدف تحقق اهداف این معاونت، اقدام به شناسایی و حمایت از طرح‌های فناورانه در این حوزه، در سه بخش اصلی دریایی، زمینی و هوایی کرده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد از مجموع ۲۹ طرح حمایت‌شده از زمان آغاز به کار مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری، تمامی آنها در بازه زمانی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ مورد حمایت قرار گرفته است.

مجموعا در حدود ۲۴۶ میلیارد تومان اعتبار به منظور حمایت از طرح‌ها مصوب شده است که از این میزان، رقمی در حدود ۱۰۲ میلیارد تومان سهم معاونت بوده است.

همچنین حسب پیشرفت پروژه و شاخص‌های کلیدی عملکرد تعیین‌شده، تاکنون اعتباری در حدود ۲۱ میلیارد تومان، از سهم معاونت پرداخت شده است.

پیشتازی بخش حمل‌ و نقل زمینی

تحلیل‌ها بیانگر آن است از مجموع ۲۹ طرح حمایت‌شده، بخش حمل‌ونقل زمینی با ۲۲ طرح، بیشترین تعداد طرح‌های مورد حمایت را به خود اختصاص داده است.

همچنین بررسی نسبت توزیع ریالی طرح‌ها حاکی از آن است که از مجموع ۲۴۶ میلیارد تومان اعتبار مصوب، بخش زمینی با رقمی بالغ بر ۱۹۱ میلیارد تومان، بیشترین میزان ریالی حمایت را به خود اختصاص داده است.

تاکنون ۲۷ طرح که معادل حدود ۸۵ درصد از حجم ریالی طرح‌های سرمایه‌گذاری‌شده در این حوزه را به خود اختصاص داده، با موفقیت همراه بوده است.

طولانی ترین بزرگراه کشور کجاست؟
هشدار نسبت به حضور افراد سودجو در طرح نوسازی کامیون ها/ فرسوده سواران مراقب باشند
نصب برنامه
مقالات پربازدید
اطلاعات تماس
شاید این مقالات را هم بپسندید
دیدگاه خود را بنویسید